Main Area Content Goes Here:

 
Penn to You
 Chicago Host Committee
As of August 18, 2014

Peter D. Berkman, W'88, PAR'18
Carolyn Rosen Boiarsky, CW'63    
Gregory A. Carlin, W'88    
Marcy R. Carlin, C'91    
Michal J. Clements, W'84, WG'89    
Jeremy M. Cohn, W'09    
Sarah E. Doherty, ENG'10    
Connie K. Duckworth, WG'79, PAR'16, PAR'18    
Becky M. Elrad, W'89, PAR'18
Michael A. Elrad, W'89, PAR'18
Bruce I. Ettelson, W'86    
Peter J. Exley, GAR'90    
Eric D. Feldman, C'95    
Scott K. Gidwitz, C'09    
Joseph B. Glossberg, W'63, WG'65    
Jill Rosenblatt Gordon, W'79    
Rachel C. Heyman, C'85, PAR'16
Lynn J. Jerath, W'95    
James C. Johnson, C'74, 'L77    
Caryn O. Kraff, C'83, PAR'13, PAR'16
Lowell D. Kraff, W'83, PAR'13, PAR'16
Heidi J. Levin, W'87    
Diane v.S. Levy        
Robert M. Levy, WG'74    
Jack Lowey, C'08    
Frederick J. Manning, W'69, PAR'05, PAR'10
Rafael E. Medina, L'77    
Ethan B. Meister, W'90    
John S. H. Miao    , G'94    
Noa Padowitz, SPP'08
Nancy H. Rothstein, CW'75, PAR'06
Erica Fishman Smith, C'99, W'99    
Cameron G. Smith, W'00
Benjamin J. Stein, C'06    
Dorothy M. Tucker, PAR'17
Sreeram Prasad Veluchamy, G'96, GEN'96    
Anthony E. Wilkins, PAR'17
Eric L. Williams, C'89       



Penn to You Washington, DC Host Committee
As of Friday, September 19, 2014

Brian C. Becker, G'91, GRW'93
Grace Chung Becker, C'91, W'91
Lisa Benjamin, C'81, WG'85, PAR'14
Adam K. Bernstein, W'85, PAR'14, PAR'16
Tracy Margel Bernstein, C'88 , PAR'14, PAR'16
David S. Biderman, L'88
Amy S. Borrus, C'78, PAR'16
Jennifer Brown Lerner, C'00
Ira W. Carnahan, W'87
Audrey Chang, C'92
Robert B. Drumheller, C'73, PAR'06, PAR'12
Catherine S. Ebert, C'03
William H. Ebert, C'03
Howard S. Freedlander, C'67, PAR'02
Anne Marie Gaybrick , PAR'05, PAR'10, PAR'15
Robert J. Gaybrick, PAR'05, PAR'10, PAR'15
Martin D. Hrivnak, C'99
Michelle H. Jacobson, C'09, GGS'10
Rachel Molly Joseph, C'02
Lindsey Keck, G'13
Dina Keilany, C'97
Ted Koutsoubas, C'12
Pamela Kurland, C'89
Adam Levenson, C'12
Alexandra T. Nemerov, C'07
William D. Novelli, C'63, ASC'64, PAR'90
Lawrence C. Nussdorf, W'68,  PAR'02, PAR'04
Melanie Franco Nussdorf, CW'71, PAR'02, PAR'04
Haywood L. Perry III, C'13
Malva D. Reid , PAR'17
Victor L. Reid , PAR'17
Lex Ruby Howe, C'07, WEV'10, GED'12
David E. Schulman, C'82, L'85, PAR'18
Thomas W. Shaffer, C'99
Lisa R. Sockett, C'84, W'84
Patrick M. Steel, C'89
Jonathan Teitel, C'96
Suzanne E. Turner, C'82, PAR'18
Keri A. Vislocky, W'04
George O. Walker, C'02
Nancy Wang, C'11, GEN'11, ENG'13
Adam W. Wegner, C'87
Susan Friedlander Wegner, C'88
 

 


Penn to You Boston Host Committee
As of October 3, 2014

David C. Abrams, C'83, PAR'12, PAR'15
Elisa Deener-Agus, C'90
Michael SD Agus, C'90, M'95
Aileen L. Benson, ENG'00
Thomas Bushey, W'02
Cailly A. Carroll, C'10
Frank D. Catrickes, W'98
Barry J. Coffman, W'81
William M. Cotter, W'81, PAR'12 
Christopher Crawford, C'91, ENG'91, W'91, G'97, WG'97
Daniel C. DiFelice, W'81, L'85, WG'85, PAR'18
 Elizabeth S. Dillon, C'06
Andrea Goldberg Edlow, M'07
Brian L. Edlow, M'07
Sarah Wilder Fuller, CW'71, PAR'04, PAR'07
Anne C. Gamble 
Walter J. Gamble, M'57
Lauren Gavin, C'02
Denise M. George, PAR'17
Philip A. George, PAR'17
Jim Goodfield, C'84, WG'90, GPU'91
Brenda E. Haynes, FEL'98
Andrew S. Janower, W'90
Cynthia Farkas Janower, C'91, W'91
Aaron S. Kesselheim, L'02, M'02
Jennifer C. Kesselheim, GGS'02, M'02
Adam M. Koppel, M'95, GR'97, WG'00
Beth E. Kramer, C'99
Rachel Jacobson Kramer, C'85, W'85, PAR'18
Robert M. Kramer, W'85, PAR'18
Felix C. Layne, W'85
Jeannie T. Lee, GR'93, M'93
Stuart B. Levy, M'65
Darren M. Lowe, C'01
James P. Miller, W'83
Charles L. Myers, W'98, WG'99
Jessica R. Myers, C'98
Ofer Nemirovsky, EE'79, W'79
Miriam L. Neuman, C'86
James M. O'Leary, Jr., W'77, PAR'16
Shauna O'Leary, PAR'16
Randall Patkin, M'85, RES'89, PAR'11
Marjorie Weiss Patkin, C'81, PAR'11
Andrea Ortbals Patton, L'99
Irving H. Plotkin, W'63
Audrey Epstein Reny, C'86, WG'91, PAR'17
Marc J. Rubenfield, C'81, PAR'13
Meaghan L. Sanders, C'03
Michael R. Sandler, W'62, PAR'88
Jonathan R. Saunders, C'92
Beth Schlager, C'86, PAR'18
Eric D. Schlager, C'86, PAR'18
Scott A. Schlager, C'12
Neil N. Sheth, W'93
Elizabeth F. Silverman, C'94
Sheldon N. Simon, W'79, PAR'15
Douglas B. Stotz, W'83
Lynne Jacoppi Stotz, W'83
Colin D. Taggart, ENG'12
Sharon Weil Hornstein, C'88
Howard L. Wolk, C'86, W'86
 

Penn to You San Francisco Host Committee
As of January 21, 2014

Mohammed Shaik Hussain Ali, GEN'08    
Urban Carmel, W'85    
Arnab Chatterjee, EE'13, ENG'13, W'13    
Luis A. Chia, C'07    
Christopher J. Cowen, C'90, W'90    
Bradley J. Creado, GEE'08    
Philip C. Crosby, C'92    
Tom Eliaz, ENG'02    
Tyler D. Ernst, ENG'12, W'12, GEN'12    
Jared B. Finegold, W'01, WG'02    
Brynna Deaver Gianos, C'05
Nicholas P. Gianos, C'05    
Robert G. Johnson, Jr., C'74, GR'80, M'81    
Jason A. Karsh, C'08    
Ryan D. Limaye, ENG'93, W'93, WG'93    
Daniel J. Lindholm, ENG'10, EE'10, W'10, GEE'11    
James B. McElwee, WG'76    
Ashley Damron Mohan, W'98    
Vijai P. Mohan, C'98, GEN'99    
Verdere C. Philpot, WG'95    
Kombupalayam M. Prakash, PAR'14, PAR'15
Padma Prakash, PAR'14, PAR'15    
Andrew S. Rachleff, W'80, PAR'15
Andrew J. Rosenthal, C'06    
Beryl R. Sanders, C'13    
Shakirah M. Simley, C'07    
L. Ethan Smith, C'99    
Beth Topor, W'80    
Vivian Wu, C'94, W'94  


Penn to You London Host Committee
As of Friday, February 28, 2014

Bonnie Miao Bandeen, C'80, WG'85, PAR'16
Melissa K. Blau, W'91
David M. Brush, C'82, PAR'12
Karen Clark Brush, W'82, PAR'12
Raquel Cabo, C'04    
Marjorie O. Chee, C'02
Fabiana Sandra Eggers, WG'03    
John P. Flynn, ENG'06, W'06    
Celeste L. Haghani, PAR'16, PAR'18
Victor J. Haghani, PAR'16, PAR'18
Alex Haidas, C'93, ENG'93, WG'98    
Allison J. Hart, C'98
Kate S. Jefferson, GFA'05    
Stephanie Bosch De Junoy, C'96    
Sebastian Junoy, W'94, G'98, WG'98    
Arielle D. Lafuente, W'12    
Olivier HB Levenfiche, PAR’17
Tania R. Levenfiche, PAR'17
Rajeev Misra, ME'85, GEN'86
Michael J. Paolini, W'09    
Mark E. Pasha, W'08    
Marjorie Gordon Schaye, CW'75, PAR'10
Fabienne A. Serfaty, G'87, WG'87, PAR'17
Juliet N. S. Sjöborg, EE85, WG92    
Evelyn W. Swanson, G'89, WG'89    
Trent Ward, ENG'03, W'03    
 


The Penn to You Atlanta Host Committee
As of Thursday, January 9, 2014


Cameron Adair, C'69, WG'70
Marcy A. Bass , C'77, PAR'07
Abby Bechler-Karsch, NU'88, GNU'93
Lynell Crawford, SW'97
Scott A. Fisher, C'76, G'76, PAR'07
Janine I. Franco, C'01
Elizabeth F. Hoffman, PAR'16
Nicholas J. Hoffman, PAR'16
Emanuel D. Jones, EE'81
Stephanie M. Lerner, C'11
John V. McCarty, W'99
A. Rian Perry, C'05
Egbert L. J. Perry, CE'76, WG'78, GCE'79, PAR'05
Heather W. Rodbell, C'95
Jonathan D. Rodbell, W'94
Phyllis Ettinger Rodbell, CW'68, PAR'94, PAR'97
Sidney P. Rodbell, W'68, PAR'94, PAR'97
Lawrence L. Sanders, WG'88
C. Murray Saylor, W'66, WG'67, PAR'01
Hope Gittis Sheft, C'86, PAR'17
Robert Sheft, W'83, PAR'17
Jeffrey S. Sloan, C'89, W'89
Vicky Neuman Sloan, C'89, W'89
Emmanuel F. Tillman, ENG'85
Paul T. Zantzinger, C'65, WG'67


The Penn to You Miami Host Committee
As of Monday, January 13, 2014

Vincent F. Alexander, C'03
Joshua M. Berlin, W'95
Rosanna Bermejo, C'89
Chip Brady, C'94, W'94
Allison Weiss Brady, C'93
Beth S. Ertel, W'88, WG'92, PAR'17
Richard Feintuch, W'74, PAR'05, PAR'08
Lindy Allyn Gallagher, AMP'75, PAR'09, PAR'11, PAR'16
Thomas J. Gallagher, C'73, PAR'09, PAR'11, PAR'16
Debbie S. Glade, PAR'14
John R. Glade, PAR'14
Ghislain Gouraige, C'80, PAR'08
Alexander H. Havenick, C'04
Stuart B. Hill, W'82
Elsie Sterling Howard, CW'68, PAR'92
Rosy Levy, PAR'16
Daniel E. Levy, C'87, W'87, PAR'16
Scott A. Liebman, C'07
Liana Metzger, WG'09, G'09
Stefanie B. Reed, C'85, PAR'17
Monica Sasson, C'91, PAR'13, PAR'15
Stacey Deutsch Shoer, C'89
Matthew J. Storm, C'94, WG'00
Umit Yigit, C'81, D'86, PAR'16